featured

Saç Mezoterapisi Tedavisi  

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Saç mezoterapisi ürünleri genel olarak koruyucu madde içermez konsantredir. Cildin orta tabakası mezoderm olarak isimlendirilir adının mezodermden alan mezoterapi cildin orta katmanına sağlıklı saçlar için bedenin ihtiyaç duymuş olduğu vitamin mineral protein enzimler ve farkı ilaçlar gibi maddelerin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Besleyici özellik taşıyan saç mezoterapi ürünleri enjeksiyon karışımı saç derisinin istenen bölümüne ya da tamamına uygulanabilir. Genel olarak mezoterapi cilt yenileme leke ve kırışıklık giderme gençleştirme selülit giderme gibi amaçlara da hizmet eden yenileyici bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapi ise saç dökümü ile mücadelede oldukça etkilidir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Seanslar halinde uygulanan saç mezoterapisi ürünleri içeriğinde mineraller vitaminler kıl köklerini besleyici ve saç çıkışına destek olan bileşenler içeren bir maddenin saç derisini enjeksiyonu ile gerçekleştirilir.

Saç mezoterapisi kimlere uygundur?

Sadece saç mezoterapisi saçlarda dökülme başta olmak üzere her türlü sağlık probleminin tedavisi için oldukça etkili bir yöntemdir. Saç ve saç derisi ile alakalı pek çok sağlık probleminin tedavisinde tek başına ya da farklı tip bir tedavileri ilave olarak saç mezoterapisinden faydalanmak mümkündür. Bu gibi sağlık problemleri yaşayan bireyler bir dermatoloji uzmanının muayenesinden geçerek saç mezoterapisine uygunluk açısından değerlendirmede geçebilir.

Saç mezoterapisi kaç seans uygulanıyor?

Etkili bir sonuç alınması için ortalama olarak 6 ya da 8 seans saç mezoterapisi uygulanır. Hedeflenen sonucun tamamen alınması için 12 ile 18 aylık bir süreç uygulanması gerekir.

Mezoterapinin Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi girişim gerektirmemesi ve kısa seanslar şeklinde yapılması saç mezoterapisinin en önemli avantajları arasında yer alır. Özellikle erkek bireylerde yetişkin döneminde başlayan genetik saç sorunları mezoterapi ile yapılan destekleyici tedaviler saç ekimine olan ihtiyacı önleme veya geciktirmede oldukça faydalı olabilir.

Göz Altı Mezoterapisi Nedir?

Göz altı çevresinde oluşan kozmetik problemleri gidermek için göz mezoterapi ürünleri sayesinde deri içine yapılan mikro iğneler ve enjeksiyonlarla uygulanan bir tedavidir.

Göz Çevresi Problemleri Nelerdir?

Göz çevresi problemleri halka oluşumları kararma ve karanlık görüntü. Kırışma çizgilenme ve göz kapaklarında oluşan ödemler torbalanma gibi problemlerdir.

Göz Çevresi Problemleri Neden Oluşur?

Göz çevresinde oluşan problemler genel olarak uzun süre bilgisayara bakmak ve alkol ve tütün tüketimi ile oluşur. Ayrıca gözleri fazla yormak ovuşturmak göz bozukluğu olduğu halde gözlük kullanmamakta göz çevresi problemlerinin oluşmasına nedendir.

Göz Çevresi Problemleri Nasıl Çözümlenir?

Göz altı morluğu sebeplerine göre farklı tedaviler gerektirir. Doktor tarafından fizik muayene ile değerlendirilmesi ayrıntılı bir öykü alınması ve altta yatan sebebin anlaşılması sonrası en uygun tedavi göz mezoterapi ürünleri ile çözüme kavuşur.

Boyun Gençleştirme Mezoterapisi

Boyun mezoterapisi ürünleri ile cildinde gençleşme etkisi sayesinde kişi daha genç bir görünüme kavuşur. Bu alandaki deri göz kapağı derisi gibi ince yapıda olduğu için yaşı ele veren ilk yerlerdendir.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Uygulanan birçok asit ve ilaç sayesinde ve özellikle yeni ilaçların kullanılması ile boyun sıkılaşmasında ve derin çizgilerin en az seviyeye getirilmesini de boyun mezoterapi ürünleri ile başarılıdır.

Mezoterapi Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme bölgesel zayıflama selülit çatlaklar leke ve yara izleri gibi pek çok tedavide etkili bir yöntemdir. Ayrıca yara izleri sadece tedavisi akut ve kronik ağrı spor yaralanmaları çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde de kullanılır

Kime Yüz ve Boyun Gençleştirme Mezoterapisi Uygulanabilir?

Cilt yapısı parlaklığını yitirmiş olanlar ve cildinde sarkma ve kırışıklık sorunu olan kişilere boyun mezoterapi ürünleri uygulanabilir. Yüz bölgesinde yorgun bir ifadesi olanlara güneşin zararlı ışınları sebebiyle cildi zarar görmüş kişilere uygulanır.

 

Saç Mezoterapisi Tedavisi  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!