featured

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DHI saç ekiminin sıklıkla tercih edilmesi daha çok seyrek saç sorunu yaşayanlar için tercih edilir. Saç aralarında dökülen saçların yerini doldurmak, kelliğe neden olacak durumların önüne geçmek gibi pek çok durumu göz önünde bulundurup işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Öncelikle greft toplanır. Daha sonrasında ise zaman kaybı yaşamadan kıl köküne ekim işlemi yapılır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Oldukça gelişmiş olan DHI saç ektirme işlemi sıklıkla tercih edilir. Kellik sorununu ortadan kaldırmak, seyrek saç sorunu yaşayan kişilerin kolay bir şekilde saç ektirme işlemini yapabilir. Burada dhi saç ekimi daha çok dar saç köklerin olduğu kişilere uygulanma durumu vardır.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

DHI saç ekimi işlemi yapıldığı zaman kullanılan yöntemde farklı bir durum mevcuttur. Çünkü burada toplanan greftler direkt olarak saç ekimi gerçekleştirilmiş olur. Toplanan greftlerin hemen ekimi sağlandığı için zamandan tasarruf edildiğini söylemek mümkündür.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatları hakkında merak edilen konu arasında yer alabilir. Fakat burada fiyatlandırma hakkında kesin bilgiye ulaşıldığı söylenemez. Çünkü fiyatlandırma bilgisi genelde sağlık merkezleri çeşitli nedenlere bağlı olarak liste belirler. Uygulama yapılacak alanın büyüklüğü ve uygulanacak olan yönteme göre fiyat bilgisi değişkenlik göstereceğinden dolayı uzman hekimle ön görüşme sağlayarak detaylı bilgi alınabilir.

Saç Ektirme Operasyonlarında Eski Görünüme Sahip Olun

Yapılacak olan saç ekimi uygulamasından önce mutlaka uzman hekimle görüşme yapılmalı. Burada kişi ihtiyacına ve uygun olan tedavi yöntemine karar verilmesi için en önemli aşamadır. Daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olup öz güvenin yeniden kazanılması sağlanır.

Saç Ekimi Nedir?

Seyrek saç, kellik problemi, zamanla dökülen saçların tedavisini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen saç ektirme işleminde oldukça başarılı sonuçlar alınır. Geçmişten günümüze kadar uzanan ve her geçen gün ilgi görmeye başlayan tedaviler arasında yer alıyor. Anestezi uygulaması altında işlem gerçekleştirilir. İşlem öncesinde uzman hekimle görüşme sağlayarak saç ekimi hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ektirme işlemi öncesinde planlama yapılır. Uygulama yapılacak tekniğe göre seçim yapılır. Donör ve nakil bölgesi seçilerek greft toplanmaya başlar. Greftler kıl köküne ekilerek işlemin sonlandırılmasıyla gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Yapılan saç ektirme işleminin herkese uygun olduğu bilinir. Çünkü burada kişinin herhangi bir ciddi hastalığı yoksa saç ekimi yaptırmasında hiçbir sakınca yoktur. Fakat işlem öncesinde uzman hekimle ön görüşme sağlayarak konu hakkında daha detaylı bilgi alınabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ektirme yöntemleri üç farklı şekilde ele alınabilir. Bunlar safir, FUE ve DHI şeklindedir. Çünkü burada kişinin ihtiyacına uygun olacak şekilde tedavi yöntemi belirlenir. Böylelikle daha sağlıklı sonuçlar alınır ve iyileşme süreci kısa süre içinde tamamlanmış olur.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatlarında kesin bilgiye ulaşmamız mümkün değildir. Burada bilindiği üzere sağlık merkezlerinin çeşitli nedenleri göz önünde bulundurması ve belirledikleri fiyat listesi mevcuttur. Bundan kaynaklı olarak fiyatlandırma hakkında bilgi almak için uzman hekimle görüşme yapılabilir.

Safir Ekimi Nedir ve Neden uygulanır?

Doğal safir taşından yapılan uçlu kalemle safir saç ekimi işlem gerçekleştirilir. Doğal safir taşından yapılan kalemin ciltte herhangi bir enfeksiyon oluşumu meydana getirmediği için sıklıkla tercih edilir. İyileşme süreci kısa süre içinde tamamlandığından dolayı daha çok tercih edilen tedavi olarak bilinir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi genelde 6 aşamadan oluşmaktadır. Hazırlık aşamasında donör ve nakil bölgesi belirlenir. Ardından planlama yapılması üzerine lokal anesteziye geçilir. Greft toplandıktan sonra kanallar açılmış olur. Açılan kanallara saç köklerinin ekimi gerçekleştirilerek işlem sonlandırılır.

Safir Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Çünkü burada saç ektirmeden sonra greftlerin tutunabilmesi için kıl kökünün zarar görmemesi için sıcak ve soğuk suya girmekten kaçınılmalıdır. Saç kremi, saç spreyi gibi durumlardan kaçınılması gerekir. Saçın taranmasına bir süre ara verilmelidir.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!