featured

Vücut Şekillendirme Uygulamalarında Bölgesel İncelme Uygulaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerde en çok tercih edilen uygulamalar arsında yer alan bölgesel incelme, her yaş grubu ve cinsiyet fark etmeksizin başvurulan bir uygulamadır. En çok hayıflanan durumlardan bir kilodur. Yapılan diyet ve spora rağmen giderilemeyen bölgesel yağlanmaların tedavisinde, bölgesel incelme uygulaması kullanılmaktadır.

Bölgesel İncelme Nedir?

Vücutta biriken yağların spor ve diyet yapılmasına rağmen giderilmemesi gibi durumlarda bölgesel incelme uygulaması devreye giriyor. İşlem sayesinde vücuttaki yağlanmalar, idrar yoluyla dışarı atılır.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Vücutta meydana gelen yağlanmaların giderilmesi için çok sık başvurulan uygulamalardan birdir. Alanında uzman kişiler tarafında yapılması gerekir. Aksi takdirde olumlu sonuçlar almak mümkün olmayabilir. İşleme başlamadan önce hastanın vücut su oranına bakılır. Su indeksi bu aşamada çok önemlidir. İşlem yapılacak olan bölgelere cihazlar yerleştirilerek, vücuda ısı verilir. Bu ısı kişiyi rahatsız etmez.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Son dönemlerde sıkça şikâyet edilen durumlar arasında yer alan bölgesel yağlanma sorunu, erkekler tarafından da sıkça şikâyet edilen bir durumdur. Bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan herkes için uygun bir uygulamadır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Pek çok faktöre bağlı olarak meydana gelen bölgesel yağlanmaların, herkes için uygun olan yöntemleri bulunuyor. Radyofrekans, emsculpt, soğuk lipoz ve diyettir. Kişi için hangisi uygunsa o yöntem kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bazı faktörlere bağlı olarak vücutta, belli başlı bölgelerinde yağ birikimi meydana gelmektedir. Kadınlardaki yağlanma oranı erkeklerinkine nazaran daha fazladır. Kadınlarda genellikle kalça ve basen bölgelerinde sıklıkla görülür. Bu gibi durumlarda bölgesel zayıflama uygulamasına başvuruluyor

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel zayıflama uygulamasında kullanılacak olan cihaz başlıkları, vücuda değmeyecek şekilde vücuttan birkaç santim uzakta tutulur. Kişiyi rahatsız etmeyecek bir sıcaklık verilerek işleme başlanır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Can sıkıcı bir hale gelen vücuttaki yağlanmaların giderilmesi için birçok yöntemi bulunuyor. Kişiye uygun olan yöntem seçilir. Bu yöntemler ise şu şekildedir; radyofrekans uygulaması, diyet, spor ve emsculpttur.

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

Birçok avantajı bulunan bölgesel zayıflama uygulaması, ağrısız ve kolay bir işlemdir. Hemen hemen yok edilemeyen ve yağ biriken gölgelerin hepsinde kullanılıyor. Çok kısa bir sürede yapılarak kişi, günlük rutin hayatına dönebiliyor.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Ağrısız ve konforlu bir uygulama olan buz lazer epilasyon uygulaması, son dönemlerde en çok tercih edilen ve başvurulan uygulamalardan biridir. Cilde temas ederek atış yapılır.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyon uygulamasına başlanmadan önce kişinin kıl yoğunluğuna, kalınlığına ve cilt yapısına bakılır. Ardından bu bilgileri cihazdan seçtikten sonra cihaz hazır vaziyete getirilir. Cihaz başlığı, vücuda temas ederek, ütü yapar gibi bölgede gezdirilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer uygulamasına nazaran lazer epilasyon uygulamasında çok az ağrı hissedilir. Buz lazerde olduğu gibi kıl yapısı ve cilt tipi seçilerek cihaz, kullanılabilir duruma getirilir. Cihaz başlığı bölgeye temas ederek gezdirilir. Kılın çıkış yönüne doğru yapılmalıdır bu işlem.

Buz Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerde oldukça fazla rağbet gören uygulamalardan biri olan buz lazer uygulaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. İşleme gitmeden önce yapılması durumunda kişiye zaman kazandıracaktır. İşleme gitmeden birkaç gün önce kişi kıllarını kısaltmalıdır. İşlem günü, uygulama yapılacak bölgede kozmetik ürün kullanılmamalıdır.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz lazer epilasyon uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uygulamadan sonra işlem yapılan bölgeye su değdirilmemelidir. Aynı zamanda tüy dökücü, cımbız, ip, jilet ve ağda gibi ürünler tekrar vücuda değdirilmemelidir. Aksi takdirde olumlu sonuçlar almak zor olabilir.

Vücut Şekillendirme Uygulamalarında Bölgesel İncelme Uygulaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!