cilt-bakiminda-maske-kullanmanin-onemi-nedir

Cilt Bakımında Maske Kullanmanın Önemi Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yağlı ciltler için en uygun olan maske kil maskesidir nokta karma ve yağlı ciltler de yağ seviyesi normalin üzerindedir. Aslında bir yandan bu avantaj iken bir yandan da dezavantajdır. Avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz: yağlı cilt içeriğinden dolayı çok fazla yıpranmaz be yaşlılığı daha uzun süre sonra tadar.

Maske Kullanımının Cilt Bakımına Etkisi

Yağlı cilde sahip olan insanların yüzlerinde görülen kırışıklıklar ve çizikler normal insanlara göre daha uzun süre sonra karşılaşılır. Dezavantajları ise şu şekildedir: yağlı bir dil Siyah noktalara ve sivilcelere açık bir cilttir. En ufak bir şeyde bile yüzümüzde sivilceler çıkmasına sebep olabilir.

Şimdi gelelim kil maskesine. Dizin üretmiş olduğu bu ya arındırıldığında gözenekler tıkanarak cildiniz genişlemeye başlar. Siyah noktalar artar ve ciltte sivilce problemleri oluşumu engellenemez. Bu nedenden dolayı karma ve yağlı ciltler Haftada bir kez mutlaka kil maskesi kullanımını ihmal etmemelidir. Maskesi içeriğinde bulunan doğal temizleyici ve koruyucu bileşenler yardımı ile cilt yüzeyindeki kiri ve yağı derinlemesine çözer. Düzenli kullanımda gözeneklerin sıkışmasına ve hatta ortadan kaybolmasına büyük etki sağlar.

Sizde karma veya yağlı bir cilt yapısına sahip iseniz bakım rutini maskesini eklemelisiniz ve düzenli olarak kullanmayı aks atmayınız. Kuru cilde sahip olanlar için nem maskesi ihtiyaç duyduğu en temel özelliklerdendir. Sildin gençlik ve ışıltısının dolgunluğunu pürüzsüzlüğü vesika olmasının başlıca sebeplerinden biri nemdir. Cilt için çok büyük önem taşıyan her cilt tipinde farklılık gösterir.

Bazı cilt tiplerinde fazla iken baş diplerinde çok çok azdır. Özellikle kuru ciltlerde nem eksikliği en çok yaygın görülen sorunlar arasında gelmektedir. Kuru cilde sahip olan kişilerde cilt kendine nemi üretemez Bu sebepten dolayı dışarıdan ekstra bir takviyesine ihtiyaç vardır. Haftalık bakımlarda uygulayacağınız nem maskeleri ile cildinize nem kazandırabilirsiniz ve cildinizin nem açlığını duyurabilirsiniz. Çünkü nem maskeleri tek seferde cildinizi derinlemesine nemlendirme özelliğine sahiptirler ve bu konuda oldukça başarılıdırlar.

Haftada bir kez uygulayacağınız nem maskesinin yanında düzenli nemlendiricilerde kullanabilirsiniz. Tabii ki bu nemlendiriciler cilt tipinize uygun olmak zorundadır. Günlük olarak nemlendirici kullanmamız da cildinizdeki nem oranını düzenli tutacaktır. Gizemli olarak nemlendirilen cilt daha canlı daha sıkı daha pürüzsüz daha güzel daha sağlıklı görünecektir. Eğer sizde kuru bir cilde sahipseniz veya cildinizde nemsizlikten dolayı krallıklar ve çatlaklıklar gerginlik gibi problemler yaşıyorsanız cilt bakımınız da ne maskesini ve nemlendiricileri mutlaka ve mutlaka kullanmalısınız.

Cilt Bakımında Maske Kullanmanın Önemi Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!