featured

Güzelliğin Sırrını Dolgu Uygulamaları ile Yaşayın

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde pek çok kadın ve erkek tarafından gerçekleştirilen dolgu uygulaması arasında alın ve yanak dolgusu yer alıyor. Yanakların daha belirgin olması, alın bölgesinin daha parlak olmasını sağlamak için dolgu uygulamasına başvurulur. Tedavi yöntemleri arasında yer almasıyla birlikte pek çok kişi tarafından gönül rahatlığıyla yapılabilir.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

İşlem öncesinde hastanın şikâyet ve istekleri dikkate alınarak planlama gerçekleştirilir. Daha sonrasında yapılacak olan yönteme karar verilir. İki farklı şekilde işlem yapılır. Yağ enjeksiyonu ile hyalüronik asit ile birlikte işlem yapılabilir. İhtiyaç durumuna göre uygulama yapılır. Daha çok hyalüronik asit ile birlikte tedavi yöntemi uygulanır. Alın dolgusu uygulaması sıklıkla tercih edilir ve sağlığa hiçbir zararı yoktur.

Alın Dolgusu Kimlere Uygulanır?

 

18-20 yaşını doldurmuş olan herkese uygulanabilir. Herhangi bir cilt rahatsızlığı olmayan herkese uygulanabilir. İşlem öncesinde uzman hekimle ön görüşme yapılır. Ön görüşme sırasında herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler için planlama gerçekleştirilebilir. Erkeklerin ve kadınların tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Alın Dolgusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Alın bölgesinde zaman içinde kırışıklık sorunu ortaya çıkabilir. Mimiklerin çok hareket ettirilmesi durumunda alın bölgesindeki cilt dokusu zarar görür. Zarar görmesi durumunda kötü görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bundan kaynaklı olarak kırışıklık gibi sorunların ortaya çıkması durumunda alın dolgusu işlemi yapılabilir.

Alın Dolgusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

İşlem öncesinde herhangi bir ön hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Fakat burada işlemin yapılacağı gün yüzde hiçbir şekilde makyaj olmaması gerekir. Makyajın bir süre askıya alındığı zamanlar olacaktır. Aksi durumlarda yapılan işlemin hiçbir şekilde faydalı durumu olmaz.

Alın Dolgusunun Avantajları

Kırışıklık sorunu pek çok kişinin başına gelen ve gelmeye devam eden durumlar arasında yer alır. Alın dolgusu sayesinde cildin daha parlak ve canlı durmasını sağlamaya yardımcı olan tedavi yöntemidir. İşlem süresi kısadır fakat bakıldığı zaman uzun vadeli sonuçların alınmasını sağlayan uygulamadır. Acı hissi pek fazla açığa çıkmaz. Acı hissinin açığa çıkacağını düşünenler için anestezi kremi kullanabilir. Bunda hiçbir sakınca yoktur.

 

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Alın bölgesine yapılan dolgu uygulama çeşidi iki farklı şekilde ele alınabilir. Burada yağ enjeksiyonu ve hyalüronik asit uygulamasıyla birlikte işlem gerçekleştirilir. İhtiyaç durumuna göre uygunluğu belirlendikten sonra işlem yapılabilir.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yapılan dolgu uygulamaları kısa sürede gerçekleştirilir. Fakat burada etki süresini merak edenler oluyor. Aslında bu konu hakkında pek net bir bilgi verme durumu yoktur. Çünkü etki süresinin uzunluğu ve kısalığı kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Ortalama olarak bir süre vermek gerekirse; 6-12 ay arasında değişkenlik gösterir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanaklarda meydana gelen çukurluklar ve yüz anatomisinin asimetrik sorununu gidermek için başvurulan tedavi yöntemidir. Yanaklar zaman içinde elastik yapısını kaybeder. Bundan kaynaklı olarak sorunun çözüme kavuşması için yanak dolgusu uygulamasından yardım alır. Böylelikle daha dolgun yanaklara sahip olunur.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Kadınların ve erkeklerin tercih edebileceği tedavi yöntemi arasında yer alır. Sarkık sorunu, kırışık veya çukurluk oluşması durumunda kişilerin yanak dolgusu uygulamasına başvurmasında bir sakınca yoktur. Özellikle gelişim sürecinin tamamlandığına emin olduktan sonra işlem yapılması gerekir.

Yanak Dolgusu Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanak dolgusu uygulaması öncesinde herhangi bir ön hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Fakat işlem yüz bölgesine yapılacağından dolayı yüz bölgesinde makyaj olmaması gerekir. Yüz temiz olması halinde daha iyi sonuç alınacaktır. Cildin temiz olduğundan ve herhangi bir cilt hastalığı olmadığından emin olmak gerekir.

Yanak Dolgusu Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

İyileşme sürecinin kısa sürede tamamlanması için uzman hekimin verdiği hususlara dikkat edilir. Eğer ki ağrı oluşumu çok fazla oluyorsa bu durum karşısında ilaçların daha düzenli kullanılması gerekecek. Kişinin kendini toparlaması ve aynı zamanda dolgunun vücutla bütünleşmesi 1-2 haftayı alacaktır.

Yanak Dolgusu İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında dolgunun erimemesi, zarar görmemesi için dikkatli olunur. Yanakların herhangi bir baskıya maruz kalmasından kaçınılmalı. Yüz üstü yatmak yerine sırt üstü yatılması gerekecektir. Çünkü yüz bölgesindeki dolgunun doğru şekilde vücutla bütünleşmesi gerekecektir.

Yanak Dolgusu Avantajları

Yanaklarda meydana gelen sarkma ve kırışıkların giderilmesi adına yanak dolgusu oldukça faydalı ve doğru bir seçim olacaktır. Estetik açısından ele alınınca yanaklar daha dolgun görünür. Kısa süre içinde yanaklara şekil verilir ve bu şekil uzun süreli olarak kullanılabilecektir.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Elmacık kemiğine uygulanan dolgu uygulamasının kısa süre içinde gerçekleştiğini biliyoruz. Fakat burada işlem süresinde bekleme ve uygulama olarak ele alınabilir. İnce uçlu iğneler tarafından işlem gerçekleştirildiğinden dolayı hafif acılar ortaya çıkabilir. Acının giderilmesi adına anestezi kremi sürülür. Anestezi kreminin etkisini ve uygulama süresini ele aldıktan sonra 30-40 dakika arasında süreye ihtiyaç duyulur.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Yanakların belirgin olmasını sağlamak için yanak dolgusu faydalı ve doğru tercih olacaktır. Uygulama süresi genelde etkisini kaybettikten sonra yapılır. Yani 6-12 ay arasında bu süre değişebilir. Bakıldığı zaman sağlıklı sonuçlar alabilmek adına yılda iki kere dolgu uygulaması yapılabilir.

Yanak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yanaklara uygulanan dolgu uygulamasının kalıcılık süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kalıcılık süresi 6-12 ay arasında değişebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulmasıyla birlikte kalıcılığın uzun süreli olmasını sağlanabilir.

 

Güzelliğin Sırrını Dolgu Uygulamaları ile Yaşayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!