featured

Labioplasti Nedir? Neden Uygulanır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İç dudakların aşırı derecede büyümesi tedavi olmasına rağmen tekrarlayan vajinal ve üriner enfeksiyonlara ve ağrılı cinsel ilişkiye ve hareketlerde kısıtlamaya sebep olduğu durumlarda labioplasti tıbbi olarak uygulanır.

Labioplasti Kimlere Uygulanır?

İç dudaklarda sarkma, genişleme, kırışma olan kadınlarda genellikle tercih edilmektedir. Estetik görünümden hoşnut olmama, sıkı pantolon veya tayt gibi şeyler giyinirken rahatsız olma, vajinal enfeksiyonlar yaşama, hijyenik sorunlar bu sebepler arasındadır.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Parsiyel Rezeksiyon kolay ve iyileşme süreci oldukça hızlı olan ve en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntemlere bağlı olarak da labioplasti fiyatları farklılık göstermektedir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları?

Bu fiyat bireyin anatomisine göre değişiklik gösterse de hastaneden hastaneye, kullanılan yöntemlere, doktorun tedavisine ve ameliyat sırasında kullanılan ilaçlara göre labioplasti fiyatları farklılık gösterir.

Kürtaj Nedir?

Tıbbı operasyonlara bağlı olarak gebelik sonlandırma olarak bilinmektedir. Bebek ölüm anlarında, istenmeyen hamilelik durumlarında ve bebeğin düşük yapması durumda kürtaj yapılarak gebeliğe son vermektir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj genellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacıyla uygulanmakta ya da rahim içi temizliğinde, rahim ile ilgili hastalıklar durumunda gerçekleştirilmektedir. Yapılan işlemlere bağlı olarak da kürtaj fiyatları değişim gösterir.

Kürtaj Nedir?

Vakum yöntemiyle yapılan ve gebelik vakum ile emilerek çekilen sisteme kürtaj denir. Bu sistemde kullanılan metot kolay, daha az riskli ve daha az ağrılıdır. Düşük yapılan durumlarda anneye kürtaj yapılarak rahmin temizlenmensin sağlanır.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat etmesi ve Yapması Gerekenler

Eğer kürtaj anestezi ile gerçekleştirilecekse ez az 4 ila 6 saat kadar süre yiyecek veya içecek tüketilmemelidir. Bu sayede anesteziye bağlı riskler daha az olur. Kürtaj öncesi mesana boşaltımı gerekir. Aynı zamanda ameliyat öncesi doktorun dediklerine de dikkat edilmeli.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj operasyonu sonrasında iki saate yakın bir şey yememek gerekir. İki saatin ardından hafif, sulu yemekler tüketilebilir. Operasyon sonrasındaki 24 saat içerisinde kesinlikle alkol tüketimi yapılmamalıdır. Doktorun verdiği tıbbi ilaçlar düzenli kullanılmalı ve 1 hafta sonra muayene edilmelidir.

Başarılı bir kürtaj sonrası en az 2 hafta cinsel ilişki yaşanmalıdır. Bu durumun aksi halinin gerçekleşmesinde enfeksiyon riski hasta için yüksek olmaktadır. Kürtaj için verilen 10 haftanın tamamı beklenmemelidir. Doktor tavsiyesi dışında ilaç kullanmayınız.

Kürtaj Fiyatları?

Kürtaj fiyatları hastaneden hastaneye, doktorun yöntemlerine ve kullanılan ilaçlara göre değişim gösterir.  İstenmeyen sonuçlar durumda kürtaj olmadan önce hastanın durumuna bakılır ve buna bağlı olarak kürtaj tedavisi yapılır. Bu doğrultuda da kürtaj fiyatları değişim gösterir.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Cinsel ilişkide bulunmayan kız bireylerin dölyolunun ağzında bulunan ve orayı daraltan, ilk cinsel ilişkide yırtılarak kanayan zardır. Vajina girişinde küçük dudaklar aralığında yaklaşık 1-2 cm içeride bulunan, ağı içi dokusuna benzer mukoza gibi yaklaşık 3-4 mm kalınlığında doku kıvrıntısıdır. Rengi ve yapısı bakımından küçük dudaklara benzemektedir. Yapı, incelik, kalınlık, esnekliği açısından farklılık gösterir.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi kızlık zarının bozulmuş olup olmadığını anlayabilmek açısından jinekologlar tarafından yapılan özel muayenedir. Aynı zamanda geçirilen kazalardan dolayı bozulabilir. Bundan dolayı kızlık zarı muayenesi gereklidir.

Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri

Cinsel ilişkiden en fazla üç gün önce yapılan bir dikimdir. Vajen girişini daraltarak cinsel ilişkide kanamayı sağlayacak bir dikiş atılmaktadır. Dikiş olarak çok ince ve yumuşak iplikler kullanılır. Dikişler dışarıdan görülmez kızlık zarı artıklarının arkasına gömülür.

Flep yöntemi, mikrocerrahi gibi yöntemler de kızlık zarı dikiminde kullanılan yöntemlerdendir. Kullanılan yöntemlere bağlı olarak da kızlık zarı dikimi fiyatları değişim gösterir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Kızlık zarı dikimi mümkündür ve en çok yapılan işlemlerdendir. Kaza durumda cerrahi onarım mümkündür. Kullanılan kızlık zarı yöntemine göre dikim işlemleri gerçekleşmektedir. Yöntemlere ve kullanılan malzemelere göre de kızlık zarı dikimi fiyatları değişmektedir.

 

Labioplasti Nedir? Neden Uygulanır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!