featured

Modern Yöntemlerle Saç Ekimi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saç ekimi uygulaması, plastik cerrahı tarafından yapılan bir uygulamadır. Son dönemlerde en çok rağbet gören uygulamalardan biridir. Oldukça kolay, güvenilir ve doğal bir yöntemdir. Hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmuyor. Hasta, işlem sonrasında bazı sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına uygulama öncesi ön görüşme yapması büyük önem arz ediyor. Meydana gelebilecek sorunlardan biri de saç ekimi fiyatlarıdır.

Saç Ekimi Nedir?

Sık sık saç kaybı yaşayan kişiler belli bir süre sonra kel kalma ihtimali oldukça yüksek. Bu kellik kalıcıdır. Kellik sorunu yaşayanların başvurduğu bir uygulamadır.

Saç Kökü Nedir?

Kafatasında derideki yağ tabakasına gömülü, saç üreten hücrelerle çevrili olan saç diplerine saç kökü denir. 1 greftin içerisinde yaklaşık olarak 2-4 tane saç kökü vardır. Çok sık görülmemekle birlikte 1 greftten, 4 saç kökü vardır. Greft; saç nakli sırasında gerçekleştirilen nakil foliküler saç yapısı olarak tanımlanabilir.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısının iki farklı çeşidi vardır. Saç yapısı; kıl gövdesi ve kıl folikülüdür.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Herhangi bir yaş şartı aranmıyor. Herkes yaptırabilir. Kelik durumu olan ve saçta azalma görülen herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç uygulamasının birçok yöntemi mevcut. Kişiye uygun olan yöntem seçilerek hastaya uygulanır. Bu yöntemler; altın uçlu, PRP, FUE, DHI, motorlu ve manueldir. Yöntemlere göre saç ekimi değişkenlik gösterir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hastanın ense kısmından, saç kökü alarak seyrek olan veya hiç saç olmayan yerlere dikilir. Ensede saç kökü olmaması durumunda kişinin kollarından veya göğüs duvarından alınır. Kişiye özel olarak planlanan bir işlemdir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç dökülme tedavilerinde olumlu sonuç veren bir uygulamadır. Olumlu sonuç verdikten sonra saçta tekrar bir dökülme görülmez. Hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Doğal bir görünüme sahip olmak mümkündür. Saç ekimi işleminde olumlu sonuçlar elde edilir.

Hangi Aylar Saç Ekimi için Uygundur?

Saç operasyonu yaptırmak için herhangi bir zaman dilimi yoktur. 4 mevsim de yapılabilen bir uygulamadır.

Saç Ekimi için Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimi uygulaması için herhangi bir cinsiyet kuralı yoktur. Erkeklerde görülen kellik kadınlarda görülmese de kadınların da yaptırabileceği bir uygulama. Aynı zamanda yaş sınırı da yoktur. Herkes yaptırabilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

İşlem yaklaşık olarak 3,5-5 saat sürmektedir. Kişi hemen rutin hayatına dönebilir ancak isterse de 2 hafta dinlenebilir. Uygulama için uzman hekimlere başvurmak gerekir. Aksi takdirde saç ekimi fiyatlarında ciddi sorunlar yaşayabilir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum olduğundan net bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak hemen hemen tüm hastalarda yaklaşık 12 ayda olumlu sonuçlar görülür.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

İşlem öncesi hasta 7-8 saat uyku uyumalıdır. İşlem sonrası, kafa kısmına su gelmemesine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda işlem öncesinde saç diplerinin temiz olması ve işleme hazırlanmalıdır. Psikolojik olarak da hasta kendini hazırlamalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç uygulamasından 4-5 gün sonra kişi saç yıkama işlemini gerçekleştirebilir. Kabuklanan bölgeye losyon uygulayarak, kabuklanan bölge yumuşatılır. Saç köklerine zarar vermeden nazikçe saç yıkanmalıdır.

Saç Ekimi Fiyatları

Fiyat bilgisi değişkenlik gösteren bir durum olduğundan saç ekimi fiyatları hakkında net bir aralık vermek mümkün değildir. İşlemde kullanılan malzemeler de fiyatta değişkenlik görülmesine neden olur.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Modern Yöntemlerle Saç Ekimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!