featured

Orantılı Bir Vücuda Sahip Olmak için Meme Estetiği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meme büyütme estetiği, meme gelişimi geç olan veya farklı sebeplere bağlı olarak gelişimini tamamlayamaması veya emzirme döneminden sonra göğüslerde meydana gelen sarkmaları tedavi etmek için yapılan bir estetik operasyonudur.

Kadın vücudunda en önemli yapılardan biri haline gelen ve gelişimini tamamlamayan göğüslere hacim ve dolgunluk vermeye yardımcı olan bir uygulamadır. Meme büyütme estetiği, günümüzde sıkça yapılan işlemlerden biridir.

Meme Büyütme Estetiği

Günümüzde sıkça yapılan ve her geçen gün geliştirilen meme büyütme estetiği, doğal bir görünüm kazandırıyor. Hacimsiz ve düşük göğüslere yapılan bir müdahaledir. Bu estetik uygulaması kişinin daha özgüvenli olmasını sağlıyor.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Gelişimini tam anlamıyla tamamlayamamış, emzirme dönemine ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen sarkmaların, tedavisinde kullanılarak daha hacimli ve daha doğal görünüm kazanmasını sağlıyor. Her kadının yaptırabileceği bir uygulamadır. Ancak 18 yaşından küçüklere ve 60 yaşından büyük kişilere yapılmamaktadır.

Meme Büyütmede Hangi Silikon Türü Kullanılmalı?

Meme estetiklerinde kullanılan meme protez silikonlar, çeşitliliğine göre sınıflandırılmaktadır. Silikonların şekli, yüzey yapısı ve içeriğine bağlı olarak çeşitliliği artmaktadır.

Meme protezleri iki ana grupta ele alınır. Birincisi damla ikincisi ise yuvarlak protezlerdir. Yuvarlak yani round silikonlar, yarım bir küreyi andırıyor. Damla silikonlar yani anatomik silikon, adından da anlaşılacağı üzere üst kısmı ince, alt kısmı ise geniştir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme denildiğinde akla ilk gelen estetik operasyonlarıdır. Ancak büyütme işlemi sadece ameliyatla değil aynı zamanda spor ve egzersizlerle de mümkün olan bir durumdur. Düzenli spor yaparak uzun vadede kişi göğüs büyütme işlemini gerçekleştirebilir. Aynı zamanda yağ enjeksiyonuyla da büyütme operasyonu yapmak mümkündür.

Meme Küçültme Estetiği Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme estetiği için uzman bir cerraha başvurmak gerekir. Uzman cerrahla ön görüşme sırasında şikayetçi olunan ve yaptırılmak istenen işlem konuşulur. Doktor tarafından ön muayene yaparak ve meme analizi yaparak hastaya görüş bildirir. Hastada herhangi bir rahatsızlığın meydana gelmesi durumunda estetik operasyonu bir süre ertelenir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok kolay ve çok çabuk etkisini gösteren meme küçültme bir uygulamadır. Ameliyattan sona meydana gelebilecek olan ağrı çok azdır. Kola ve hareket eylemleri bir süre kısıtlanır. Ameliyattan sonra hastaya hemen sütyen giydirilir. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra dikişler alınır. Vücutta şişlik ve morluk meydana gelebilir. Ancak bu geçici bir durumdur.

Meme Küçültmede Kullanılan Silikon Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiği operasyonları, kişinin tercihine bağlı olarak meme küçültme, dikleştirme, büyütme ve toparlama gibi işlemleri içermektedir. Bu estetik uygulamaları, memenin şekline, yapısına, hacmine yönelik uygulanmaktadır. İki çeşit silikon türü vardır; damla ve yuvarlak. Kişilerde kullanılacak olan silikona doktor karar verir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında ve uzman cerrahlar tarafından yapılan meme dikleştirme ameliyatı bir estetik operasyonudur. Öncelikle hastanın meme yapısı ve anatomisine bakılır. Ardından kişiye en uygun yöntem seçilerek kullanılacak olan silikon çeşidi seçilir. Hastaya, anestezi uyguladıktan sonra işleme başlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme estetiğini, yaşlanmayla birlikte veya emzirmeye bağlı olarak meydana gelen sarkmaları gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda meme gelişimi tamamlanmayan kişilerde de kullanılan bir estetik operasyonudur.

Meme Dikleştirme Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Meme dikleştirme estetiğinden sonra hastaya sporcu sütyeni giydirilir. 4-5 hafta hasta sütyeni giymek zorundadır. Ani hareketlerden ve egzersizlerden bir süre uzak durmalıdır. Eller kafatasından yukarıya doğru götürülmemelidir.

Orantılı Bir Vücuda Sahip Olmak için Meme Estetiği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!