SAÇ EKİMİ NEDİR? KİMLER SAÇ EKTİREBİLİR?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saç ekimi kelleşme, erken yaşta saç dökülmesi gibi sebeplerle saç köklerinden yeni saçlar çıkmadığı durumlarda yapılan işlemdir. Bu işlem işin uzmanları tarafından mikro cerrahi yöntemler kullanılarak yapılırken saç ekimi fiyatları da yapılan işleme göre farklılık göstermektedir.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü saçlarımızın çıktığı ve uzadığı noktalara denmektedir.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı protein, su, yağ, pigment ve bazı minerallerden oluşmaktadır. Tüm bu bileşenler saçın yapısını oluştururken genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle bu bileşenlerin artıp azalması durumunda farklı yağlı, kuru, normal gibi saç yapıları ortaya çıkabilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Herhangi bir sağlık problemi bulunmayan hemen herkese uygulanabilen bir yöntem olan saç ekimi işlemi saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler için uygun bir işlemdir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

İz bırakmayan ve hafif iz bırakan olmak üzere iki farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağına doktorunuz karar vermektedir. Karar verilen yöntemle birlikte saç ekimi işlemleri de değişir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ekim işleminde saç dersinin sağlıklı kısımlarından saçlar alınarak dökülme yaşanan bölgelere eklenir. Böylece kişi, rahatsız olduğu kısımları tekrar saçlı deriye dönüştürmüş olur.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Kelleşme sorununu gidermek için yapılan saç ekimi işlemi işin uzmanları tarafından yapıldığı takdirde kişiye kesin ve kalıcı bir çözüm sağlar.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Ekim işlemi için belli bir ayın beklenmesi gerekmez. Yılın istediğiniz herhangi bir ayında saç ektirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kendinize uygun zamanı belirlemektir. Dilerseniz doktorunuzla görüşerek yaptıracağınız analizler sonucunda sizin saç deriniz için uygun olacak zamanı belirleyebilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saçınızı ektirmek istiyor ancak bunun için uygun yaşta olup olmadığınızdan endişeleniyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü saç ektirme işlemlerinde yaş sınırı neredeyse yoktur. 20 yaşından 65 yaşına kadar sağlıklı olan tüm bireyler saç ektirebilir. Eğer bu yaş aralığındaysanız gönül rahatlığı ile bir uzmana gidebilirsiniz.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Bazı kişiler çok küçük bir alana saç ektirirken bazı kişilerde bu duruma çok daha büyük alanlarda ihtiyaç duyulur. Bu sebeple bazı işlemler çok kısa sürerken bazıları çok daha uzun saatler sürebilmektedir. Ancak ortalama bir saç ektirme operasyonunun süresi birkaç saattir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekiminin sonucunu net olarak görebilmek için yaklaşık bir yıllık bir süreç gereklidir. Bazı durumlarda bu süre kısalabilir ya da daha da uzayabilir. Bu noktada süreyi etkileyen temel faktörlerden biri sizin kafa derinizdir. Eğer saç ektirme işlemine hızlı yanıt verebilecek türde bir kafa derisine sahipseniz çok daha erken bir sürede sonucu görmeniz mümkündür.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ektirme operasyonundan önceki yaklaşık bir aylık süreçte saç derinize çok dikkat etmeniz gerekir. Deriye losyon ve benzeri maddeler sürmeyi bırakmalısınız. Ayrıca işlemden hemen önceki sabah saçlarınızı yıkamanız ve hiçbir ürün sürmeden işleme gelmeniz gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ektirme operasyonundan sonra saçlarınızı nasıl yıkayacağınız konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Genellikle 3-4 gün sonrasında saçınızı normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirme işlemi yaptıracağınız kliniğe göre saç ekimi fiyatları da farklılık gösterebildiği için bu konuda en doğru bilgiyi almak için kliniğe ulaşmanızı öneririz.

https://www.nimclinic.com/tr/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

SAÇ EKİMİ NEDİR? KİMLER SAÇ EKTİREBİLİR?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!