featured

Rahim Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rahim filmi rahim ağzından rahim içine radyoopak özel bir sıvı verilerek rahim içi ve tüplerinin röntgenlerin çekilmesi ve şüphelenen problemin saptanması için uygulanır. Rahim filmi bayanlarda rahim ve tüplerin durumunu öğrenmek için çekilir.

Rahim Filmi Neden İstenir?

HSG filmi uzun süre korunmasız olarak ilişki olmasına rağmen hamile kalamayan kadınlarda bunun rahim ve tüplerinden kaynaklanan bir nedeninin olup olmadığını anlamak için doktor tarafından istenir. Rahim filmi HSG embriyonun tutunuz geliştiği rahim boşluğu ile sperm ve yumurtanın buluşma yolu olan tüplerin durumunu görüntülemek için çekilir.

Tıp sektöründe yaşanan son gelişmelerde rahim filmi çok kısa zaman içerisinde çekilerek yine kısa süre içinde hastalara verilir. Rahim filmi jinekoloji bölümü bulunan tüm hastanelerde uygulanabilir. Rahim filmi ücreti hastaneni uyguladığı yöntemlere göre

Rahim Filmi Fiyatları

Rahim filmi ücreti uygulamanın yapılacağı merkeze göre farklılık gösterir. Devlet hastanelerinde rahim filmi ücreti az bir şekilde ödenirken özel olarak hizmet veren hastanelerde farklı fiyat politikası uygulanarak değişebilen bir ücret ödemesi yapılabilir.

Bu işlemi yaptırmadan önce nerede yaptıracağınıza karar vermek için iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Tercih etmiş olduğunuz hastane veya kliniklerin iyi ve kaliteli hizmet vermesine özen gösterilmesi gerekir. Rahim filmi ücreti devlet ya da özel hastaneler olmasından dolayı farklılıklar söz konusudur.

Kimlere Açık Emar Yapılır?

Kapalı sistemlerde kullanılan halk arasında tünel gibi dar ve nispeten karanlık ve gürültülü bir ortam olarak bilinen kapalı emar korkusu olan ya da kaygı dereceleri yüksek olgularda olan kişilere açık emar yapılır. Yüksek kiloya sahip olan ve nefes darlığı çeken hastalarda iletişim güçlüğü çekilen çocuk ya da yaşlı bireylerde açık emar rahat konforlu bir ortam sunar

Açık Emar Nedir?

Emar görüntüleme hastalığının erken olarak teşhis ve tedavisinde yardımcı olan görüntüleri elde etmek için güçlü bir manyetik alan ve radyo dalgalarını kullanılan teknoloji çeşididir

Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Açık emar ile kapalı alan korkusu yaşayanlarda rahatlıkla emar çekilebilir. Çocuk hastalarda emar çekiminde zorlanma olmaz. Açık emar yöntemi ile daha kısa süre içinde doğru bir görüntüleme sağlanır.

Açık Emar Fiyatlar

Açık ama fiyatları hakkında net bir bilgi söylemek mümkün değildir. Maliyetlerin değişmesinde hastaya özel olarak bir plan oluşturulması gerektiği için kesinlikle öncesinde uzman bir kişiden bilgi alınması gerekir.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Öncelikle muayene spekulumu takılır ve rahim ağzı görülür. Daha sonrasında rahimin iç kısmına ince plastikten yapılmış balonlu kateler takılır. Rahim filmi çekilme esnasında radyoopak sıvı içeren bir ilaç kullanılır sıvı kateter aracılığıyla rahim içine yavaş yavaş verilir ve film çekilir. Rahim filmi fiyatları hastaneden hastaneye göre değişiklik gösterir.

Rahim Filmi Kimlere Uygulanır?

Rahim filmi tüplerin açık olup olmadığını ve rahimin iç kısmında yapısal bir bozukluk olup olmadığını gösterir. Çocuk sahibi olamayan bayanlarda tüp tıkanıklığını belirlemek için hekim tarafından istenir.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Anestezili rahim filmi hasta olan bireye hasta önlüğü giydirerek rahim filmi çekim masasına yatırılır. Uygun oranda anestezi uygulaması yapılır. Daha sonrasında rahim içine verilecek olan ilaç hazırlanır. Rahim içine hazırlanan ilaç uygulanır. Röntgen cihazı ile rahim filmi çekilir.

Rahim filmi Fiyatları

Rahim filmi fiyatları her sağlık kurumunda farklılık gösterir Bunun sebebi ise kullanılan cihaz ve ekipmanın çeşitli değildir. Bazı kurumlarında rahim filmi fiyatları oldukça yüksek olurken bazı yerlerde ise düşük oranda olabilir. Rahim filmi çekimi yapılmadan önce rahim filmi fiyatları hakkında hastaya bilgilendirme yapılır.

 

Rahim Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!