featured

Lipödem Tedavisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lipödem tedavisi, lipödem hastalığı olan kişilere özel olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Lipödem hastasına uygulanan bu tedavi uygulaması sayesinde hastanın dokularında biriken sıvı lenf damarları boşaltılır. Bu uygulama sayesinde hastanın mevcut sağlık problemi düzeltilir.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Genellikle genetik faktörler etkisi ile yayılan bir sağlık sorunu olan bu sağlık sorunu, lipödem tedavisi ile giderilen bir problemdir. Lipödem hastalığına sahip biri ile kan bağı olan kadınlarda görülme riski daha fazla olan ve bazı durumlarda kişilerde hormon bozuklukları ya da kronik hastalıklar nedeni ile oluşan bir sağlık sorundur.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Bu hastalık, genellikle ergenlik dönemine yeni giren kız çocuklarında başlayan bir sağlık sorunudur. Aynı zamanda bu sağlık sorunu herhangi bir zamanda hormonsal değişikliklere bağlı olarak da başlayabilmektedir. Lipödem sağlık sorunu yaşayan kişilere Lipödem tedavisi uygulanmaktadır.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Ağrılı yağlanma sendromu olarak da bilinen Lipödem sağlık sorunun belirtilerinden bazıları şu şekilde belirtilir: kalça, uyluk, alt bacaklar ve bazen de kollarda yağ ve sıvının birikmesine bağlı olarak anormal şişlikler oluşabilmektedir. Kişinin bu bölgelerinde oluşan şişlikler, simetrik olup ağrılı olup kolayca morarabilmektedir. Bu belirtilere sahip olan kişilerin lipödem tedavisi için mutlaka alanında uzman bir doktora muayene olması gerekir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar

Otoplasti işlemi olarak da bilinen kepçe kulak ameliyatı fiyatı farklı parametrelere bağlı olarak değişir. Kişinin kulağında doğuştan var olan şekil bozukluğu, işlemin yapılacağı kliniğe, hastaya uygulanacak olan estetik vb. gibi etkenlere göre fiyatlarda da değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi hastanın uzman doktora muayene olduktan sonra verilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Kulak estetiği ameliyatı sırasında hastanın kulakları kişinin arzu ettiği görünüme ulaştırılması için çeşitli işlemlerden geçer. Kişinin kulak kepçesi, estetik ile yeniden şekillendirilip daha doğal ve estetik bir görünüm kazandırılır. Bu estetik uygulamanın pek çok farklı tekniği ve yöntemi bulunmakta olup kepçe kulak ameliyatı fiyatı da işlem sırasında tercih edilen yönteme göre değişmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği ameliyatı sırasında hastanın kulak arkasından hastaya yapılan insizyon işlemi ile kulağa verilmek istenilen şekil bazlı sütür teknikleri uygulanır. Hastanın kulağının estetik durumuna göre gerekirse kıkırdak eksizyonu uygulanır ve doğal görünümlü estetik kulak elde edilir. Kepçe kulak ameliyatı fiyatı da hastanın kulağının estetik problemine göre değişmektedir.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi işlemi yanak estetiği işlemi olarak da bilinen bir işlemdir. Kişinin yüz ve çene hatlarının daha keskin bir görünüme sahip olması için uygulanan estetik tedavi yöntemi bişektomi uygulamasıdır. İşlem sırasında hastanın yanağında bulunan fazla yağlar alınarak kişinin istediği estetik yanak görünümüne ulaşması sağlanır. Bişektomi fiyatları ise ameliyatta tercih edilen teknikler uygulamanın yapıldığı yer vb. gibi pek çok farklı parametreye bağlı olarak değişmektedir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bu işlem sırasında hastanın iç yanaklarında bulunan yağlar ameliyat ile alınarak hastanın çene hattına ters üçgen görünümü ve keskin yüz hatları verilir. Bişektomi işlemindeki amaç kişinin yanaklarının inceltilmesi, hastanın elmacık kemiklerinin ve çenesinin ön plana çıkarılmasıdır.

Bişektomi Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Bişektomi ameliyatı sırasında hastanın iç yanağında bulunan yağlar çıkarılır ve yaraya dikiş atılır. Bu yağ alma işlemi hastanın her iki yanağına da uygulanır. Bu işlem bittikten sonra cerrah sıkıştırıcı bir bandaj uygular ve işlemi bitirir. Hastaya uygulanan bu işlemler ortalama olarak 30 ila 45 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Ameliyat sırasında hastanın bazı çeşitlerine bağlı olarak bişektomi fiyatları da değişmektedir.

Bişektomi Fiyatları

Hastanın yanaklarında bulunan yağ oranı, işlem yapılan yer, işlemi yapan uzman doktor vb. gibi pek çok farklı parametre bişektomi fiyatları etkilemekte olup aslında en doğru ve net bişektomi fiyat bilgisi için hastanın muayene olması tavsiye edilmektedir.

 

 

Lipödem Tedavisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!