featured

Obezite Tedavisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Obezite tedavisi için pek çok ameliyat türleri söz konusudur. Bu ameliyatlar arasında obezite ameliyatları, tüp mide ameliyatları ve mide balonları yer alır.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatlarından sonrasında bilinmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. Ameliyattan sonrasında yenide fazla kilo alınmaması önemlidir. Bu kapsamda hareketli yaşam tarzına sahip olunmalıdır.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite cerrahisi ameliyatları hızlıca etkili oluyor. Henüz ilk aşamadan itibaren fazla kilolar atılabiliyor. Ameliyatta 25 ila 50 kg aralığında fazla kilo atılabiliyor. Ayrıca obezite ameliyatı en çok tercih edilen zayıflama uygulamalarıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede ve Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisinden sonrasındaki ilk 15 gün içerisinde 50 kilograma yakın fazla kilo atılabiliyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite cerrahisinden 7 gün sonrasında iş hayatınıza dönebilirsiniz. Bu süreç zarfınca evinizde dinlenmeniz gerekir.

Mide Balonu Güvenilir Mi?

Fazla kilolarınızdan kurtulmanın en etkili yöntemleri söz konusudur. Bu yöntemler arasında mide balonları ilk sıralarda yer alır. En kaliteli zayıflama merkezlerinden uygulanan mide balonları son derece güvenilirdir. Yöntem profesyonel uzman tarafından titizlikle uygulanır. Böylece mide balonu sonrasında ideal kilolara sahip olabilirsiniz. Çünkü mide balonları fazla yağlarınızın en hızlı şekilde eritilmesini sağlar.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonları en kaliteli zayıflama uygulamasıdır. Yöntem genel olarak seanslar halinde uygulanır. Bu kapsamda fazla yağlarınız mide balonu üzerinden pratik bir şekilde yok edilir. Mide balonları direk olarak mideye takılan özel tıbbi balonlardır. Uygulanışı oldukça kolaydır ve midenizde herhangi ağrılara neden olmaz.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonları yukarıda vurguladığımız üzere kolayca uygulanır. Bu tedavi biçimi yutulabilir mide balonları ve mideden uygulanan mide balonu olmak üzere toplamda 2 farklı yöntem üzerinden uygulanır. Midenizin üzerinden balon uygulanarak midenizin daha sağlıklı bir şekilde işlev görmesi sağlanır.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları birçok nedenlere bağlı olarak takılır. Midenin daha sağlıklı bir şekilde öğünleri öğütmesi ve aşırı yemek yeme isteğinin ortadan kaldırılması amacıyla yutulabilir mide balonları takılmalıdır.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonları fiyatları zayıflama merkezleri arasında farklılık gösterir. Bu kapsamda mide balonları fiyatları en uygun olan obezite ameliyatı merkezleri tercih edilmelidir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatları en çok uygulanan zayıflama ameliyatlarıdır. Yöntem profesyonel anlamda uygulanır. Bu nedenle tüp mide ameliyatı herhangi yan etkileri söz konusu değildir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatları daha çok fazla yağlarından kurtulmak isteyenlere uygulanır. Bu kapsamda dilerseniz tüp mide ameliyatı olabilirsiniz. Söz konusu ameliyat türü daha çok obezite hastalarına uygulanır.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık olarak tüp mide ameliyatları,obezite ameliyatları ve mide balonları ameliyatları yapılıyor. Dolaysıyla her 3 etkili ameliyat yöntemi 81 ilimiz üzerinden tercih ediliyor. Bu kapsamda en uygun zayıflama tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar ortalama olarak 50 kiloya kadar fazla kilo atabiliyor. Ameliyattan birkaç hafta sonrasında hastalar bu kapsamda daha fit bir vücuda sahip oluyor. Bu kapsamda tüp mide ameliyatı en çok kilo atıcı ameliyattır.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları 55 yaşına kadar uygulanabilir. Bu ameliyat türünde midenin %80’lik oranı alınıyor. Bu kapsamda obezite ameliyatı ile ciddi anlamda fazla kilo atabilirsiniz. Tüp mide ameliyatları bu nedenle uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonra kaliteli bir şekilde beslenmelidir. Günlük düşük yağlı beslenmeli ve düzenli olarak spor yapılmalıdır. Günlük düzenli olarak bolca taze sebze ve meyve tüketilmelidir. Böylece yeniden obezite hastalığına maruz kalınması önlenebilir.

 

Obezite Tedavisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!