Zirkonyum Kaplama Uygulamaları Nelerdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir zirkonyum ile birlikte gerçekleştirilen diş estetiği ile birlikte daha estetik gülüşlere sahip olmaya yardımcı olur. Zirkonyum diş kaplamayla son günlerde oldukça rağbet gören bir uygulama olarak bilinir. Metal dişlere göre alternatif seçenek olarak bilinir. Mevcut diş rengine benzer olduğu için estetik açıdan rahatsızlık vermez.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Kaplama yapılacak olan dişler öncelikle küçültülür. Diş etinin sağlıklı hale gelmesini sağlamak için ölçü alınır. Mevcut diş rengine yakın kaplama rengi için seçim yapılabilir. Hazır hale gelen zirkonyumun özel yapıştırıcı ile yapışması sağlanır. Yapılan kaplamayla birlikte mevcut dişe yakın olduğundan dolayı sorun yaşanmamış olur. İzmir zirkonyum diş estetiği merkeziyle birlikte daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplamayla birlikte soğuk ve sıcağa karşı hassasiyet sorunu ortadan kaldırılır. Dişteki çürükler ve lekelerin giderilmesiyle birlikte öz güven sahibi olmanızı sağlar. Daha önce mevcut dişte oluşan lekelerin çay, kahve, sigara gibi problemlerle karşı karşıya kalınmaz. Metal yapıya sahip olmadığından dolayı herhangi bir ağız kokusu veya tat sorunu yaşanmaz.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

Gelişim sürecini tamamlayan, herhangi bir rahatsızlığı olmayan, ağız ve çene yapısında meydana gelen bozukluğun önüne geçmek için yapılabilir. İzmir zirkonyum kaplama ile birlikte estetik görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun mu?

Zirkonyumun içeriğinde yer alan kron sayesinde en yaygın element halindedir. Kaplamanın dişe herhangi bir zararı olmadığı gibi mineye de zarar vermez. Mevcut dişle uyumlu olduğu için uyum sağlama özelliğine sahiptir. Bazı durumlarda ortaya çıkan diş eti kararmalarının önüne geçilmesine yardımcı olur. Herkes tarafından tercih edilir ve her geçen gün de tercih edilmeye devam ediyor.

Kaplama Sırasında Ağrı Olur mu?

İşleme başlamadan önce mevcut dişlerin küçültülmesi sağlanır. Küçültülen dişlerin üzerine kaplama yapmak daha sağlıklı sonuç verecektir. Kaplama yapılacağı zaman mevcut dişin üzerine hafif baskı uygulanır. Baskıdan kaynaklı olarak hafif ağrı hissi açığa çıkabilir.

Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kaplama işlemi genel olarak 7-10 gün arasında bir süreçte ilerler. Çünkü burada ilk etapta diş kesimi gerçekleştirilir. Daha sonrasında ölçüm alınır ve klinik ortamda zirkonyum hazırlanır. Diş yapısına en uygun olan kaplama hazırlanır. Ardından özel yapıştırıcı ile dişlerin üzerine yapıştırılmış olur. Bu süre merkezin durumuna ve yoğunluğuna göre farklılık gösterebiliyor.

İmplant Diş Kimler için Uygundur?

Çekilen diş veya çürük diş sorununu ortadan kaldırmak için titanyumdan yapılan vidalarla yapay diş desteği sağlanır. Çene kemiği ile ağız yapısında yaşanan sorunun giderilmesi için gerçekleştirilir. Gelişimini tamamlayan bireyler için implant diş yapılabilir. İzmir implant tedavisinin gerçekleştirildiği merkezleri ziyaret ederek hizmet alınabilir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Daha mükemmel görünümün ortaya çıkması sağlanır. Yeme kolaylığı sağlayarak aynı zamanda kişinin daha akıcı konuşmasını sağlar. Metal yapıya sahip olmadığı için ağız içinde koku yapmaz ve yeme tat sorunu yaşatmaz. Daha mükemmel diş köküne sahip olunduğu için diş etinde de herhangi bir kararma sorunu olmaz.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ağız hijyenini önem verilmeli. Genel olarak bakıldığında ağız sağlığını olumsuz yönde etkilemekte olan durumlardan kaçınılır ve sorun giderilmelidir. Dişlere zarar veren alışkanlıklar ve gıdalardan uzak durulur. İşlem öncesinde İzmir implant merkezleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra işlemin yapılacağı merkeze karar verilmeli.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Burada iki farklı yöntem mevcuttur. Diş çekildikten hemen sonra implant uygulaması yapılabilir. Fakat bir diğer yöntemde diş çekildikten sonra bekleme sürecine geçilir. Yeni diş yapısına sahip olmak için bekleme süresinin dolması ve ardından protez yerleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

İmplant Neden Tercih Edilmeli?

İmplantın yeni diş yapı özelliğine sahip olmasından dolayı tercih edilebilir özelliğine sahiptir. Günlük yaşamda beklenmedik diş kayıplarının yaşanması, aşırı bir şekilde basınca maruz kalan diş sorunun ortadan kaldırılması sağlanır. Yeme, içme, konuşma zorluğu çeken kişilerin tercih edebileceği tedavi yöntemidir. Uzun vadeli kullanılmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilebilir özelliği vardır. İzmir implant merkezi ziyaret edilerek tedaviden faydalanılabilir.

Diş Estetiği Nedir?

Diş eti ve yapısında meydana gelen sorunların daha iyi hale gelmesini sağlamak ve estetik diş yapısına sahip olmaya yardımcı olan implant tedavisidir. Yaşın ilerlemesiyle, genetik yapılar ve çevresel etkiler gibi nedenlere bağlı olarak diş estetiği uygulamasına başvurulur. Sorunların giderilebilmesi adına ihtiyaç durumuna göre diş estetiği yapılmalıdır. İzmir diş estetiği için diş hekimlerinden yardım alınabilir.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş eksikliğini gidermek, komşu dişlerin zarar görmemesi ve daha sağlıklı gülüşlere sahip olmak için diş estetiği uygulamasından yardım alınır. Renk bozukluğunu giderme, çene uyumsuzluğu ve daha birçok sorunun ortadan kalkmasını sağlamak için diş estetiği yapılabilir. Öncelikle diş hekimi tarafından sorun belirlenir ve ardından hastanın istekleri doğrultusunda tedavi uygulamasına karar verilir. Diş estetiği çeşitli yöntemlerle birlikte kontrol altına alınabilir.

Diş Estetiği Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

İzmir diş estetiği merkezlerinde gerçekleştirilecek olan yöntemler çeşitlilik gösterebilir. Bundan dolayı diş hekiminden yardım alarak yapılacak olan işlemin yöntemine karar verilmelidir. Beyazlatma, zirkonyum, seramik kuronlar, seramik dolgular gibi yöntemler mevcuttur.

Diş Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha sağlıklı ve güzel gülüşler için diş estetiği uygulaması yapılabilir. İşlem sonrasında daha dikkat olmak gerekiyor. Diş fırçalamayı düzenli olarak gerçekleştirmek gerekir. Gün içerisinde diş ipi kullanılarak sorunun çözülmesi sağlanabilir. Florür içeren diş macunları kullanılması önerilir. İlk süreçlere dikkat edilmeli ve sert yiyeceklerden kaçınılması gerekiyor. Böylelikle daha sağlıklı sonuç alınmış olacaktır.

Diş Estetiği Fiyatları

İzmir diş estetiği uygulamasında kesin bilgi verme durumu yoktur. Çünkü burada yapılacak olan yöntem ve tercih edilecek merkezin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bundan kaynaklı olarak işlem öncesinde diş hekimiyle görüşme yaparak fiyatlandırma hakkında bilgi alınabilir.

Zirkonyum Kaplama Uygulamaları Nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!