featured

Zirkonyum Kaplama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diş kaplama yöntemlerinden biri olan zirkonyum kaplama, zirkonyum dioksit altyapısına sahip porselen diş kaplaması yöntemidir. Bu diş kaplama yöntemi metal içermemektedir. Bu nedenle metale alerjisi olan kişiler için herhangi bir alerjik reaksiyon gerçekleşmez.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Bu diş tedavi yöntemi sırasında hastanın dişleri kaplama olabilecek şekilde kesilir. Kesilen dişlerin ve ağız içinin ölçüsü alınarak kaplamaların hazırlanması için laboratuvara gönderilir. Hazırlanan zirkonyum kaplama bir sonraki seansta prova edilerek hastanın onayı alınır. Hasta onay verdikten sonra zirkonyum kaplamalar hastanın dişlerine kalıcı olarak yapıştırılır.

 

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama tedavisi pek çok avantaj sağlamaktadır. Kişinin arzu ettiği estetik görünüme doğal diş görünümü ile ulaşması sağladığı en önemli avantajları arasındadır. Ayrıca bu işlem sonrasında kişinin diş etlerinde çekilme görülmez. Bu diş kaplama yönteminin en çok tercih edilme nedenlerinden biri de içerisinde metal barındırmamasıdır.

 

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş ve estetik açıdan dişlerinin görünümünde sorun yaşayan herkes bu işlemi yaptırabilmektedir. Fakat uzmanlar kişilerin gelişimini tamamlamadan diş kaplama yapılmasın tavsiye etmemektedir.

 

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Bu işlem estetik güzellik açısından estetik bir görünüme sahip olmayan dişlere uygulanarak dişlerin estetik bir görünüme sahip olmalarını sağlar. Bu nedenle arzu ettiği görünüme ulaşan kişiler zirkonyum kaplama diş tedavisinden memnun kalmaktadırlar.

 

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Bu işlemin ilk aşaması dişlerin kesilmesi aşamasıdır. Diş kesimi sırasında işlem yapılan bölgeye lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi uygulanan hasta işlem sırasında acı veya ağrı hissetmez. Fakat işlem sonrasında hassasiyet oluşabilmektedir.

 

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bu diş kaplama tedavisi ortalama olarak 1 hafta ila 10 gün arasında sürer.

 

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

İmplantlar çeşitli nedenlerden dolayı eksik dişlere sahip olan kişilere uygulanan bir işlemdir. Bu dişler yapay diş kökleridir. 18 yaşını doldurmuş olan ve mevcut dişlerinde eksiklik olan herkes implant tedavisi olabilmektedirler.

 

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Eksik dişlerin yerine yapay diş kök ile estetik görünüm sağlayan implant tedavisi işlemi kişilerin dişlerindeki mevcut estetik olmayan görünümden kurtulmalarını sağlar. Bu işlem ile elde edilen doğal diş görünümü aynı zamanda doğal dişlerin işlevleri olan yeme, konuşma vb. gibi eylemleri de yerine getirmektedir.

 

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant işleminden önce kişi ağız ve diş hijyenine önem vermelidir. Ayrıca hastanın ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyebilecek olan sigara vb. gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerekmektedir.

 

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Bu işleminin iki farklı yöntemi bulunur. İmplant tedavisi işleminin birinci yöntemi, diş çekildikten sonra hiç beklemeden implant takılmasıdır. İkinci yöntemi ise diş çekildikten sonra kısa bir süre sonra işlemin gerçekleştirilmesidir.

 

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik görünümü bozulan gülüş tasarımlarında hastanın estetik ihtiyaçlarına göre gülüş tasarımı estetik işlemi uygulanır. İşlem sonrasında kişilerin arzu ettiği estetik görünüme ulaşmasını sağlayan bir işlemdir.

 

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hastaya uygulanan gülüş tasarımı estetik işlemi sırasında ilk amaç hastanın beklentilerinin karşılanmasıdır. Hastanın beklentileri ve yüz şekline uygun olarak alınan ölçülere göre gülüş tasarımı modeli hazırlanır. Bu işlem sırasında hastaya pek çok farklı işlem uygulanır. Uygulanan bu işlemler hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir.

 

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Hastaya uygulanan tedavi yöntemi, hastanın ihtiyacına göre şekillenmektedir. Genellikle hastalara uygulanan işlemlerden bazıları;

  • Diş eti estetiği,
  • Diş beyazlatma işlemleri,
  • Dişlerde var olan diğer estetik problemlerin giderilmesi,
  • Porselen lamine vb. gibi kaplamalar
  • Ortodontik tedaviler şeklindedir.

 

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Hastanın ihtiyacı olan operasyonların çeşitlerine göre gülüş tasarımı fiyatlarında da değişiklik görülmektedir.

 

 

Zirkonyum Kaplama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!