featured

Hormon Testi Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hormonlar, vücudun yaşam fonksiyonlarını devam ettirme noktasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Fizyolojik işlevleri düzenler. Vücut genel mekanizmasının sağlıklı ve doğru bir şekilde işlemesine katkı sunar. Hormonlar biyokimyasal maddelerdir.

Vücuttaki hormon miktarının ölçülmesi amacı ile gerçekleştirilen testler, hormon testi olarak adlandırılmaktadır. Özellikle kan ve idrar kültürü başta olmak üzere farklı vücut sıvılarının laboratuvarda analiz edilmesi ile işlem gerçekleştirilir.

Hormonlar özgündür. Her biri farklı yapıdadır. Farklı yapıda yer alan hormonlar kan yolu ile dokulara ulaşırlar bu neden ile kandaki hormonun seviyesinin yeterli düzeyde olması gerekir. Hormon testi genel olarak damardan alınan kan kültürü ile gerçekleştirilmektedir. Her bir hormon için farklı bir test uygulandığı için her bir hormonun belirlenmesi için farklı kan örnekleri alınması gerekir. Bazı hormonların belirlenmesinde ise idrar ve çeşitli vücut sıvıları örnek olarak alınabilmektedir.

Hormon Testi Nasıl Yapılır?

Hormon testi olarak hormon testi fiyatları pek çok hasta tarafından araştırılmaktadır. İnsan yaşamını etkileyen pek çok hastalık bulunmaktadır. Bu hastalıkların tanısı ve uygun tedavi yöntemlerinin belirlenmesi için testler son derece önemlidir.

Endokrin sistem ile ilgili rahatsızlıklar ile bazı kronik hastalıklar için hormon testi istenmektedir. Hormon testi fiyatları sağlık kuruluşları arasında farklılıklar göstermektedir. Bu neden ile hizmet alınacak sağlık kuruluşundan bilgi alınmalıdır.

Hormon Testi Neden İstenir?

Hormon testi endokrin sistem üzerindeki hastalıkların tanısı için önemlidir. Bazı kronik hastalıkların takibi amacı ile de hormon testi uygulanmaktadır.

Hormon Testi Fiyatları.

Kamuya ait olan sağlık kuruluşları, özel sağlık kuruluşları ve laboratuvarlar hormon testi hizmeti sağlamaktadır. Sağlık kuruluşlarının sağladığı hizmet çerçevesinde fiyatlarda değişkenlik olabilmektedir.

Hormon testleri ayrıca sigorta kapsamında değerlendirilmekte ve bu test indirimli bir şekilde de gerçekleştirilebilmektedir. Hormon testi fiyatları ile ilgili olarak sağlık kuruluşlarından ve laboratuvarlardan ayrıntılı bilgi alınabilir.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Check up, kısaca sağlık taraması olarak adlandırılmaktadır. Sağlıklı bireylerin, olası hastalıkların erken teşhisi amacı ile yaptırdıkları genel sağlık taraması işlemidir. Özel ve kamu sağlık kuruluşları cehck up hizmeti sağlamaktadır. Check up fiyatları sağlık kuruluşlarına göre farklılıklar göstermektedir. Check up geniş bir sağlık taraması olması sebebi ile çeşitli paketlere bölünmüş, hazır bir şekilde sunulmaktadır. Her bir paketin içeriği farklıdır. Bu neden ile check up fiyatları farklılık göstermektedir.

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Check up için 40 yaş altı bireylerin 2 yılda bir 40 yaş üzerindeki bireylerin ise her yıl yaptırması gerekmektedir.

Check Up Paketleri Fiyatları.

Check Up paketleri, hazır bir şekilde sunulmakta ve içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Bu neden ile check up fiyatları için sağlık kuruluşu ile iletişime geçilerek ayrıntılı bilgi talep edilmelidir.

Evde Kan Alma Nedir?

Sağlık durumu nedeni ile evde kan alma herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olmayan, konumu nedeni ile sağlık kuruluşuna gidemeyen ya da zaman problemi nedeni ile sağlık kuruluşuna gidemeyen bireylerin adresine uzman bir sağlık çalışanının gereler kan alma hizmetini sağlaması işlemidir.

Evde Kan Alma Kimlere Uygulanır?

Evde kan alma hizmetinden sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olmayanlar, konumu nedeni ile sağlık kuruluşuna gidemeyenler ya da sağlık kuruluşuna gitmek için vakti bulunmayan herkes faydalanabilmektedir.

Evde Kan Alma Fiyatları

Gerçekleştirilecek olan test sayısı ve gidilecek olan adresin uzaklığı evde kan alma fiyatları üzerinde değişiklik yaşanmasına neden olmaktadır. Sosyal güvencesi olan bireyler verilen bu hizmetten indirimli olarak faydalanabilmektedir. Evde kan alma hizmeti fiyatları için hizmet alınacak sağlık kuruluşundan bilgi talep edilebilmektedir.

Hormon Testi Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!