featured

Geçmişten Günümüze Kadar Uzanan Meme Estetiği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmişten günümüze kadar uzanan estetik operasyonları arasında yer alan meme büyütme operasyonu ile birlikte dolgun göğüslere sahip olunur. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarkık meme sorununun giderilmesi adına göğüs büyütme işlemi yapılabilir.

Gelişim sürecini tamamlayan her birey estetik uygulamalarından yardım alabilir ve istekleri doğrultusunda meme yapısına sahip olur. İşlem öncesinde yapılan ön görüşme ile birlikte hastanın işleme uygunluğu tespit edilir. Böylelikle daha sağlıklı sonuçların alınmasına yardımcı olunur. Meme büyütme operasyonu genelde 35 yaş üstü kadınların sıklıkla tercih ettiği tedavi yöntemi arasında yer alır.

Meme Büyütme Estetiği

Teknolojinin gelişmesi üzerine günümüz şartlarında yapılan meme estetiği operasyonu ile birlikte vücut yapısına uygun meme dokusu elde edilir. İlerleyen yaş nedeniyle memede sarkıklar oluşabilir. Veyahut bunun yanı sıra meme yapısından veya boyutundan memnun olmayabilir. İstek ve ihtiyaç üzerine zaman fark etmeksizin uzman hekim tarafından işlem yapılabilir. Meme büyütme operasyonunda mutlaka güvenilir sağlık merkezlerinden hizmet almaya özen göstermek gerekiyor. Aksi durumlarda beklenmedik sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs duvarında meydana gelen anormallik zaman içerisinde kötü görüntüye neden olur. Bu gibi durumlarda kişilerin öz güven eksikliği yaşamasına neden olur. Bundan kaynaklı olarak soluğu estetik uygulamalarını yaparken buluyor. Kadınların meme hacmi belli bir süre zarfından sonra kayboluyor. Sorunun önüne geçebilmek için düzenli yürüyüş ve egzersiz, sağlıklı beslenme çok önemlidir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Egzersiz ve spor yapmak günlük yaşamda vücut yapısının daha iyi bir hale gelmesine yardımcı olur. Fakat bazı durumlarda ihtiyaçların giderilmesi için yeterli olmuyor. Örneğin yapılan egzersiz ve spora rağmen sarkık meme sorunu artık düzelmeyecek hale geliyor.

Sarkık memenin ortadan kaldırılmasını sağlamak için estetik operasyonları daha sağlıklı ve doğru karar olacaktır. Burada üç tip meme büyütme operasyonu gerçekleştirilir. Yağ enjeksiyonu, implant ve egzersiz şeklinde ele alınabilir. Kişinin ihtiyacına uygun olan belirlenir ve işlem yapılabilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme operasyon öncesinde kişinin herhangi bir ön hazırlık yapmasına gerek yoktur. Sadece iki hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, sigara, alkol ve bitki çayı tüketimine ara verilmesi büyük önem arz eder. Oluşabilecek sorunların önlemini almakta fayda vardır. Tahlil ve röntgen çekilerek meme yapısına zarar veren veya meme küçültme işlemine engel olacak bir durum varsa önlem alınır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme yapısının bozulmaması adına dikkatli davranmakta fayda vardır. Çünkü burada ameliyat tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda meme küçültme operasyonu sonrasında ağır spor ve egzersizlerden uzak durulur. Dar kıyafet ve sütyenlerin kullanımına ara verilmelidir. Daha sonrasında doktorun verdiği ilaçların düzenli kullanılması, kontrollerin zamanında gerçekleştirilmesi gerekir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonu genel anestezi uygulaması altında gerçekleştirilmiş olur. Ameliyat öncesinde plan ve program yapılır. Memenin ne boyutta olacağına karar verilir. Meme dokusunun şekillenmesi adına öncelikle buradaki fazla deri vücuttan dışarıya atılır. Daha sonrasında implant yerleştirilerek meme dikleştirme işlemi yapılır. Böylelikle operasyon başarılı bir şekilde tamamlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme genelde gelişim sürecini tamamlayan, meme dokusunda herhangi bir sorun yaşamayan kişilere yapılabilir. Çünkü zaman içinde çevresel ve fiziksel faktörlerden kaynaklı olarak memede sarkık sorunu yaşanır.

Sorunun önüne geçebilmek ve daha sağlıklı sonuçlar alabilmek adına meme yapısının istenilen hale gelmesini sağlamak için estetik operasyonu gerçekleştirilir. İşlem öncesinde uzman hekimle görüşerek konu hakkında daha detaylı bilgi alınabilir.

Geçmişten Günümüze Kadar Uzanan Meme Estetiği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!