featured

Penis Protezi Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Penis protezi ereksiyon açısından problem yaşayan erkeklerin ereksiyon olmalarını kolaylaştırmak adına uygulanan yöntemlerdir.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis protezi uygulaması peniste sertleşme sorunu yaşayan ve ilaç tedavilerine cevap vermeyen kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Penis protezi yarı sert ve şişirilebilir olmak üzere iki farklı çeşide sahiptir.

Penis Protezi Operasyon Süreci

Bu operasyon yaklaşık 1 saat kadar penis protezi sürer ve operasyondan sonra hastalara birkaç gün idrar yolu sondası takılır. Herhangi bir problem olmaması halinde hastalar ertesi gün taburcu edilirler.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Penis protezi işleminden sonra hastaların yaklaşık 6 ay boyunca ağır sporlardan ve cinsel ilişkiden uzak durması önemli bir konudur.

Penis Protezinin Avantajı

Penis protezi ilaç tedavilerinden istenen sonuç alınamayan hastalara rahatlıkla uygulanır ve bu uygulamadan hasta memnuniyeti son derece yüksektir.

Penise Şok Dalga Tedavisi

Penise şok dalga tedavisi yöntemi teknolojinin gelişip ilerlemesi ile birlikte sık sık kullanılan teknikler arasında yer alır. Ereksiyon problemleri erkeklerin sürekli karşılaştığı sorunlardan biridir. Günümüzde 3-4 erkekten birinde bu tarz sorunlar ile karşılaşılır. Şok dalga tedavileri sayesinde erkeklerde bu sorunların kısa sürelerde giderilmesi mümkün olur.

Penise Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Ereksiyon ile alakalı yaşanan sıkıntılarda çeşitli tedavilerin dışında penise şok dalga tedavisi de özellikle son zamanlarda son derece popüler olan yöntemlerden biridir. ESWT yöntemi olarak da bilinen teknik vücut dışında oluşturulan yüksek basınçlara sebebiyet veren ses dalgalarından elde edilen şok dalgalarının aplikatör ile vücudun çeşitli yerlerine odaklanması ile yapılır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Penise şok dalga tedavisi kronik sigara içme, kiloya ve şeker hastalığına bağlı damar sorunlarında meydana gelen sertleşme durumlarında kullanılan bir tedavi yöntemidir.

ESWT Tedavisi Nasıl Uygulanır?

ESWT yöntemi sertleşmeye kesin çözüm olması sebebiyle günümüzde sıklıkla kullanılan bir tedavidir. Bu işlemde bir jel yardımıyla penis üzerinde belirlenmiş olan noktalara şok dalgaları gönderilerek işlem gerçekleştirilir.

Penise Şok Dalga Tedavisi Sonrası

ESWT ereksiyon problemlerinin tedavi edilmesi amacıyla uygulanan yöntemlerden biridir. Sertleşmeye kesin çözüm olarak sunulan bu yöntem günümüzde sıklıkla kullanılır.

ESWT Tedavisi Neden Tercih Edilir?

ESWT tedavisi sertleşmeye kesin çözüm olduğu için günümüzde sıklıkla kullanılır. Genellikle böbrek taşı tedavilerinde kullanılan taş kırma cihazlarından esinlenilerek geliştirilmiş olan penis şok dalgası tedavisi son zamanlarda iktidarsızlık tedavilerinde sık sık kullanılmaya başlamıştır.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Obezite, diyabet, alkol ve sigara kullanımı, prostatit, prostat, hipertansiyon, mesane ameliyatı, kalp hastalıkları, depresyon gibi hastalıklar erkeklerde sertleşme problemlerinin yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Sertleşme Sorununun Nedenleri Nelerdir?

Kan damarlarında tıkanma, kalp hastalıkları, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, diyabet, metabolik sendrom, Parkinson rahatsızlığı gibi hastalıkları sonucunda ereksiyon problemleri meydana gelebilir.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri?

Omurilikten penise uyarı sağlayan sinirlerde hastalık durumlarının yaşanması, beyin ve omurilikte cinsel organlara uyarı gönderen kısımları etkileyen çeşitli hastalıklar, Ateroskleroz penis bölgesine giden kan damarlarında sertleşme ve daralma gibi istenmeyen durumlara neden olur.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenleri?

Kişilerin uzun yıllar maruz kaldıkları çeşitli dayatmalar, beden algılarında yaşanan bozulmalar, eşlerin birbiri ile çatışma yaşaması, özgüven problemleri, cinsel yönelim sebebiyle oluşan sertleşme problemleri psikolojik sorunlar arasında yer alır.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Peniste cinsel ilişki açısından yeterli ereksiyonun sağlanamaması ve erken boşalma durumlarının yaşanması halinde peniste sertlik problemlerinden bahsedilebilir.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?

Penis şok dalga tedavileri ve bunun yanında penis protezi günümüzde tedavi bağlamında sıklıkla kullanılır.

 

 

Penis Protezi Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Popüler Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!